Aloita urasi Youpretilla avoimen hakemuksen kautta

Hae mukaan monimuotoiseen ja kansainväliseen tiimimme
In english - Start your career at Youpret with an open application

Youpret palvelee yrityksiä ja organisaatioita, joiden työntekijät tarvitsevat ammattitulkkien apua työssään. Yhdistämme kaikki tulkkausmuodot yhdeksi palvelukokonaisuudeksi, jossa älykäs ja automatisoitu järjestelmä hoitaa tulkin valinnan, raportoinnin ja laskutuksen. Kauttamme saa tulkin yli 100 eri kielelle ja toteutamme yli 1 000 tulkkaustoimeksiantoa päivässä.

Tiimiimme kuuluu noin 40 asiantuntijaa muun muassa tulkkauksen, taloushallinnon, asiakaspalvelun, markkinoinnin, ohjelmistokehityksen ja kieliteknologian aloilta. Olemme monimuotoinen työyhteisö, jossa kaikilla on turvallista työskennellä ja kehittää omaa osaamistaan. Olemme kielialan vastuullisin toimija, ja sitoutuneet edistämään jatkuvasti monimuotoisuutta, tasa-arvoa ja osallistamista Youpret-yhteisössä. Olemme hakeneet kansainvälistä B Corp -vastuullisuussertifikaattia, joka auttaa meitä kehittämään vastuullisuuttamme tavoitteellisesti eteenpäin.

Monimuotoinen tiimimme koostuu tulkkaus- ja kielialan, asiakaspalvelun, ohjelmistokehityksen, kieliteknologian, laskutuksen ja markkinoinnin asiantuntijoista.

Koska liiketoimintamme on vahvassa kasvussa, tarvitsemme joukkoomme säännöllisesti uusia osaajia edellä mainittuihin tehtäviin.

Tarjoamme sinulle:

  • Työpaikan vahvasti kasvavassa ja vastuullisessa suomalaisessa yrityksessä
  • Viihtyisät toimitilat isolla kattoterassilla Joensuun keskustassa
  • Monikulttuurisen ja yhteisöllisen työporukan
  • Vapaa-ajan aktiviteetteja, esimerkiksi erilaisia urheilu- ja kulttuurielämyksiä
  • Sopimuksen mukaan joko kokoaikaista tai osa-aikaista työtä
  • Hyvän perehdytyksen tehtäviisi ja koko tiimin tuen.

Hakeminen

Lähetä CV ja avoin hakemus osoitteeseen jobs@youpret.com, ja kerro tarkemmin osaamisestasi ja kokemuksestasi. Palaamme sinulle päin kun osaamistasi vastaavia paikkoja avautuu.

Jos haluat lisätietoja Youpretista ja siitä millaisia osaajia yleensä etsimme, ota yhteyttä toimitusjohtajaamme Heikki Vepsäläiseen, p.+358 40 189 8688 (ma-pe 9-16), heikki.vepsalainen@youpret.com

Start your career at Youpret with an open application

Youpret serves organizations whose employees need the help of professional interpreters in their work. We combine all forms of interpretation into one service, where an intelligent and automated system handles everything from interpreter selection to reporting and invoicing. Through us, you can get an interpreter for over 100 different languages ​​and we carry out more than 1,000 interpretation assignments per day.

We are a diverse and safe work community where you can grow and develop your skills. We want to be the most sustainable operator in the language industry, and we have applied for the international B Corp sustainability certificate.

Join our diverse work community

Our diverse team consists of experts in interpreting and language services, customer service, software development, language technology, invoicing, and marketing.

Due to our strong business growth, we regularly need new talents for the aforementioned roles.

We offer you:

  • A position in a rapidly growing and sustainable Finnish company
  • Cozy office premises in the center of Joensuu
  • A multicultural and community-oriented team
  • Leisure activities, such as various sports and cultural experiences
  • Full-time or part-time work, as per agreement
  • Good orientation for your tasks and support from the entire team.

Applying:

Send your CV and open application to jobs@youpret.com, detailing your skills and experience. We will get back to you when positions matching your skills are opened.

If you want more information about Youpret and the kind of experts we are looking for usually, please contact our CEO Heikki Vepsäläinen, phone +358401898688. (Mo-Fri 9-16), heikki.vepsalainen@youpret.com.